Kategoria

Meble i szkło


lis 30 2011 BOGACTWO OBRAZÓW II
Komentarze (0)

oferta firmy

http://www.marketeo.pl/Firma/Dorota-Smoleńska-157422/Oferty/

 Firma design i biura projektowe pod swoją marką proponuje wyjątkowe kolekcje oparte na sławnych i znanych motywach zdobniczych. Liście i kwiaty w kolorze złota,  motyw lauru i skrzydła, tworzą niepowtarzalną dekoracje. Jako uzupełnienie szkła, porcelany złoto nabiera innego, nietypowego charakteru. Błyszcząca złota poświata oraz mieniąca się kształtują lekką formę i łagodne linie. Ciemne kolory jako tło tworzą gamę kontrastów i różnorodne nasycenie barw.  Wyroby te, są ekstrawaganckie i unikatowe. Dobrze komponują się z zastawa stołową, białą,  z delikatnym wzorem i formą. Bogactwo i łagodne linie, ekstrawaganckie łączenie barw i odcieni tworzą niepowtarzalny zestaw kawowy, herbaciany i obiadowy. Wyroby te są dostępne w kolorze czarno-złotym oraz czerwono-złotym.

 

Łagodny impresjonizm van Gocha, Moneta i Renoira to rozproszone i tonowane kolory oraz wzory kwiatowe. Ogrody  przedstawiane przez malarzy, są utrzymane w słonecznej i lekkiej tonacji. W połączeniu z białą porcelaną, barwnym lub zmatowionym szkłem powstaje produkt niestandardowy i ekstrawagancki. Wzory i formy malarskie stają się unikatową dekoracją stołu oraz praktycznym produktem użytkowym. W ofercie firm są również produkty nawiązujące do współczesnych form: obrazy Klimta i Muchy. Obrazy na szkle oparte na malarstwie Klimta to awangardowe połączenie postaci i symboli. Odważne kolory oraz kontrasty tj czerwień i złoto czy złoto i czerń tworzą odważne i intensywne połączenie. Szkło satynowe jest wykorzystywane jako podstawa malarska wyostrza barwy i  podkreśla wzór malarki. Obrazy Klimta są znane od wielu lat, w wielu krajach świata. Szeroka gama produktów porcelanowych jak szklanych jest traktowana jako element dekoracyjny  i użytkowy (filiżanki, szklanki czy talerze). Gama produktów pozwala na stworzenie nietypowej i wystawnej kolekcji. Dzieła malarstwa A. Muchy prezentowane są na dekoracjach dla wnętrz oraz przedmiotach użytkowych. Alegorie pór roku oraz bogactwa, są utrzymane w kilku tonacjach:  zieleni, czerwieni, fioletu oraz złota. Cieniowane barwy, zmiana intensywności kolorów jest formą prezentacji malarskiej. Bogate zdobienia dodają blichtru i wyrazistości. Motywy te są wykonywane na szkle oraz porcelanie. Bogate i intensywne barwy obrazów zwracają uwagę, jako dodatek designerki-obraz są uniwersalną ponadczasową dekoracją. 

 

D. Smoleńska

lis 30 2011 BOGACTWO OBRAZÓW
Komentarze (0)

oferta firmy

http://www.marketeo.pl/Firma/Dorota-Smoleńska-157422/Oferty/

Sztuka dekoracji i zdobień to szukanie nowych stylów i nowatorskich form. Sztuka tworzenia opakowań opiera się na jakości i trwałości, jest również prezentacją firmy. Uznane wzory, motywy i dekoracje tj. obrazy impresjonistyczne, formy modernistyczne czy projekty art-deco tworzą nową jakość produktu. Pomysłowość łączy się w ten sposób z elegancja i estetyką wykonania. Marka i wzór produktu stają się w ten sposób formą prezentacji. Prezentacji jako produkt artystyczny i produkt sztuki użytkowej. Szukanie niebanalnych wzorów, szukanie ponadczasowych form jest nieodłącznym elementem działania wytwórców dóbr luksusowych. Efekty tych działań widać szeroko: wystawy, prezentacje i targi tych wyrobów odbywają się na całym świecie. Sklepy i galerie poszukują firn oraz produktów luksusowych i ekstrawaganckich.  Takie kształtowanie oferty to gwarancja rosnącego zainteresowania i uwagi kupujących.

 

 Zainteresowanie formą malarską jako prezentacji produktu i firmy rozwija się zwracając uwagę coraz to nowych klientów i galerie sprzedaży. Design produktów pozwala na prezentacje klasycznych wyrobów we współczesnych, modernistycznych formach i wzorach. Firmy projektowe, designerskie oferuje bogatą gamę produktów z motywami malarskimi m.in. C. Noneta, A. Renoir czy V. van Goch. Często wykorzystywane jest również malarstwo współczesne A. Muchy, G. Klimta oraz s. Dali. Każdy z tych wzorów jest nawiązaniem do trendów i mody poprzednich okresów.

 

 

D. Smoleńska