Kategoria

Szkło


lis 30 2011 LAMPIONY I LAMPY DEKORACYJNE II
Komentarze (0)

oferta firmy

http://www.marketeo.pl/Firma/Dorota-Smoleńska-157422/Oferty/

Formy i motywy dekoracyjne, są wysoko cenione przez kupujących. Moda na design, dekoracje i nietypowe stylizacje produktów rozwija się. Kolory, formy i wzornictwo to jeden z ważniejszy elementów przy wytwarzaniu produktów oraz przy sprzedaży. Wzornictwo w przypadku lampionów dekoracyjnych lamp i kinkietów opiera się na motywach malarskich i kwiatowych, firma proponuje również zdobienia w formie krajobrazów. Motywy kwiatowe to zarówno egzotyka – orchidee i winorośl jak wzory uniwersalne – róże czy kwiaty wiosenne. Dla wielu klientów zachętą są wzory i dekoracje malarskie. Nawiązanie do Clauda Moneta, jednego z czołowych przedstawicieli i twórców impresjonizmu w XIX, to nawiązanie do nowych form i sposobów prezentacji obrazu. Impresjonizm to malarstwo oparte na barwach oraz koncentracji i intensywności barw. Wykorzystując te wzory uzyskujemy nietypowe świetlne refleksy, o różnym natężeniu.  Wzory malarskie to również obrazy Jana Vermeera, „Dziewczyna z perłą”. Firmy wykorzystują w ten sposób  symbole malarskie i ich popularności. Ponadczasowe wzory i prezentacje znanych malarzy czy uniwersalne zdobienia kwiatowe uzupełniane są ofertą lampionów i lamp z krajobrazami miejsc i krajów m.in. francuskich zamków (Zamki nad Loarą) czy pałacu w Wersalu. Miejsca te są znane i odwiedzane od wielu lat, wykorzystanie ich dla dekoracji wnętrz nadaje nowego, europejskiego charakteru. Francuskie pejzaże i obrazy, są wyjątkowym motywem dekoracyjnym, firma w ten sposób nawiązuje do historii i tradycji francuskiej. Produkty firm z branży projektowej i produktów design często opierają się na tradycji sztuki ceramicznej, sztuki szkła oraz na wzorach i formach sztuki użytkowej. Biura design i projektowe zdobywają wielu stałych klientów oraz dobrą opinię w Europie i poza. Nawiązanie do tradycji, estetyka, wyrafinowanie produktów zapewnia trwałe miejsce na rynku dóbr luksusowych. Wysoka ocena klientów i wzrost zainteresowania marką w Europie i poza utrzymuje się. Kolekcje firm, są traktowane jako sztuka i jako dobro użytkowe i luksusowe.

 D. Smoleńska

lis 30 2011 BOGACTWO OBRAZÓW II
Komentarze (0)

oferta firmy

http://www.marketeo.pl/Firma/Dorota-Smoleńska-157422/Oferty/

 Firma design i biura projektowe pod swoją marką proponuje wyjątkowe kolekcje oparte na sławnych i znanych motywach zdobniczych. Liście i kwiaty w kolorze złota,  motyw lauru i skrzydła, tworzą niepowtarzalną dekoracje. Jako uzupełnienie szkła, porcelany złoto nabiera innego, nietypowego charakteru. Błyszcząca złota poświata oraz mieniąca się kształtują lekką formę i łagodne linie. Ciemne kolory jako tło tworzą gamę kontrastów i różnorodne nasycenie barw.  Wyroby te, są ekstrawaganckie i unikatowe. Dobrze komponują się z zastawa stołową, białą,  z delikatnym wzorem i formą. Bogactwo i łagodne linie, ekstrawaganckie łączenie barw i odcieni tworzą niepowtarzalny zestaw kawowy, herbaciany i obiadowy. Wyroby te są dostępne w kolorze czarno-złotym oraz czerwono-złotym.

 

Łagodny impresjonizm van Gocha, Moneta i Renoira to rozproszone i tonowane kolory oraz wzory kwiatowe. Ogrody  przedstawiane przez malarzy, są utrzymane w słonecznej i lekkiej tonacji. W połączeniu z białą porcelaną, barwnym lub zmatowionym szkłem powstaje produkt niestandardowy i ekstrawagancki. Wzory i formy malarskie stają się unikatową dekoracją stołu oraz praktycznym produktem użytkowym. W ofercie firm są również produkty nawiązujące do współczesnych form: obrazy Klimta i Muchy. Obrazy na szkle oparte na malarstwie Klimta to awangardowe połączenie postaci i symboli. Odważne kolory oraz kontrasty tj czerwień i złoto czy złoto i czerń tworzą odważne i intensywne połączenie. Szkło satynowe jest wykorzystywane jako podstawa malarska wyostrza barwy i  podkreśla wzór malarki. Obrazy Klimta są znane od wielu lat, w wielu krajach świata. Szeroka gama produktów porcelanowych jak szklanych jest traktowana jako element dekoracyjny  i użytkowy (filiżanki, szklanki czy talerze). Gama produktów pozwala na stworzenie nietypowej i wystawnej kolekcji. Dzieła malarstwa A. Muchy prezentowane są na dekoracjach dla wnętrz oraz przedmiotach użytkowych. Alegorie pór roku oraz bogactwa, są utrzymane w kilku tonacjach:  zieleni, czerwieni, fioletu oraz złota. Cieniowane barwy, zmiana intensywności kolorów jest formą prezentacji malarskiej. Bogate zdobienia dodają blichtru i wyrazistości. Motywy te są wykonywane na szkle oraz porcelanie. Bogate i intensywne barwy obrazów zwracają uwagę, jako dodatek designerki-obraz są uniwersalną ponadczasową dekoracją. 

 

D. Smoleńska