Najnowsze wpisy, strona 1


lis 30 2011 LAMPIONY I LAMPY DEKORACYJNE
Komentarze (0)

oferta firmy

http://www.marketeo.pl/Firma/Dorota-Smoleńska-157422/Oferty/

Wykonane z porcelany i szkła dekoracje w formie lamp, kinkietów czy plafonów powinny łączyć nietypowy charakter oraz estetykę wykonania. Lampiony wykonane z barwnego materiału mogą wzbogacić wnętrze. Lampy można wykonać z beżowo-złotej porcelany, co pozwala uzyskać nietypowe efekty świetlne. Rozproszone, lekkie światło dodaje łagodnych nut i barw w pomieszczeniu. Lampiony i lamy są doskonałą dekoracją stołu. Motywy malarskie, krajobrazy oraz dekoracje kwiatowe, są uniwersalne i odpowiednie nakażą okazję. Dekorowanie stołu barwa i łagodnym światłem dodaje szyku i elegancji. Złota poświata, zapewni nastrój i atmosferę w salonie czy jadalni. Wieczór przy łagodnym świetle nada charakteru. Dekorowanie stołu to nie tylko ozdobna zastawa stołowa, lecz również światło, barwy i zapachy. Szklane lampiony i osłony mogą być oświetlone świeczkami zapachowymi, zarówno o egzotycznej jak i klasycznej nucie. Dekoracyjne lampiony spełniają swoją rolę jako dekoracja stołu czy element dekoracyjny w salonie. Łagodne światło, jasne refleksy zapewniają nietypową dekorację o każdej porze dnia. Ustawiając lampiony w zacienionym miejscu  uzyskujemy łagodną i złocistą barwę. Lampion w połączeniu z klasyczną lampą rozprasza i tłumi światło. Uzyskane barwy będą zdobić całe pomieszczenie.

 

D. Smoleńska

lis 30 2011 BOGACTWO OBRAZÓW II
Komentarze (0)

oferta firmy

http://www.marketeo.pl/Firma/Dorota-Smoleńska-157422/Oferty/

 Firma design i biura projektowe pod swoją marką proponuje wyjątkowe kolekcje oparte na sławnych i znanych motywach zdobniczych. Liście i kwiaty w kolorze złota,  motyw lauru i skrzydła, tworzą niepowtarzalną dekoracje. Jako uzupełnienie szkła, porcelany złoto nabiera innego, nietypowego charakteru. Błyszcząca złota poświata oraz mieniąca się kształtują lekką formę i łagodne linie. Ciemne kolory jako tło tworzą gamę kontrastów i różnorodne nasycenie barw.  Wyroby te, są ekstrawaganckie i unikatowe. Dobrze komponują się z zastawa stołową, białą,  z delikatnym wzorem i formą. Bogactwo i łagodne linie, ekstrawaganckie łączenie barw i odcieni tworzą niepowtarzalny zestaw kawowy, herbaciany i obiadowy. Wyroby te są dostępne w kolorze czarno-złotym oraz czerwono-złotym.

 

Łagodny impresjonizm van Gocha, Moneta i Renoira to rozproszone i tonowane kolory oraz wzory kwiatowe. Ogrody  przedstawiane przez malarzy, są utrzymane w słonecznej i lekkiej tonacji. W połączeniu z białą porcelaną, barwnym lub zmatowionym szkłem powstaje produkt niestandardowy i ekstrawagancki. Wzory i formy malarskie stają się unikatową dekoracją stołu oraz praktycznym produktem użytkowym. W ofercie firm są również produkty nawiązujące do współczesnych form: obrazy Klimta i Muchy. Obrazy na szkle oparte na malarstwie Klimta to awangardowe połączenie postaci i symboli. Odważne kolory oraz kontrasty tj czerwień i złoto czy złoto i czerń tworzą odważne i intensywne połączenie. Szkło satynowe jest wykorzystywane jako podstawa malarska wyostrza barwy i  podkreśla wzór malarki. Obrazy Klimta są znane od wielu lat, w wielu krajach świata. Szeroka gama produktów porcelanowych jak szklanych jest traktowana jako element dekoracyjny  i użytkowy (filiżanki, szklanki czy talerze). Gama produktów pozwala na stworzenie nietypowej i wystawnej kolekcji. Dzieła malarstwa A. Muchy prezentowane są na dekoracjach dla wnętrz oraz przedmiotach użytkowych. Alegorie pór roku oraz bogactwa, są utrzymane w kilku tonacjach:  zieleni, czerwieni, fioletu oraz złota. Cieniowane barwy, zmiana intensywności kolorów jest formą prezentacji malarskiej. Bogate zdobienia dodają blichtru i wyrazistości. Motywy te są wykonywane na szkle oraz porcelanie. Bogate i intensywne barwy obrazów zwracają uwagę, jako dodatek designerki-obraz są uniwersalną ponadczasową dekoracją. 

 

D. Smoleńska