Najnowsze wpisy, strona 2


lis 30 2011 BOGACTWO OBRAZÓW
Komentarze (0)

oferta firmy

http://www.marketeo.pl/Firma/Dorota-Smoleńska-157422/Oferty/

Sztuka dekoracji i zdobień to szukanie nowych stylów i nowatorskich form. Sztuka tworzenia opakowań opiera się na jakości i trwałości, jest również prezentacją firmy. Uznane wzory, motywy i dekoracje tj. obrazy impresjonistyczne, formy modernistyczne czy projekty art-deco tworzą nową jakość produktu. Pomysłowość łączy się w ten sposób z elegancja i estetyką wykonania. Marka i wzór produktu stają się w ten sposób formą prezentacji. Prezentacji jako produkt artystyczny i produkt sztuki użytkowej. Szukanie niebanalnych wzorów, szukanie ponadczasowych form jest nieodłącznym elementem działania wytwórców dóbr luksusowych. Efekty tych działań widać szeroko: wystawy, prezentacje i targi tych wyrobów odbywają się na całym świecie. Sklepy i galerie poszukują firn oraz produktów luksusowych i ekstrawaganckich.  Takie kształtowanie oferty to gwarancja rosnącego zainteresowania i uwagi kupujących.

 

 Zainteresowanie formą malarską jako prezentacji produktu i firmy rozwija się zwracając uwagę coraz to nowych klientów i galerie sprzedaży. Design produktów pozwala na prezentacje klasycznych wyrobów we współczesnych, modernistycznych formach i wzorach. Firmy projektowe, designerskie oferuje bogatą gamę produktów z motywami malarskimi m.in. C. Noneta, A. Renoir czy V. van Goch. Często wykorzystywane jest również malarstwo współczesne A. Muchy, G. Klimta oraz s. Dali. Każdy z tych wzorów jest nawiązaniem do trendów i mody poprzednich okresów.

 

 

D. Smoleńska

lis 30 2011 Przestrzeń ze szkła – tarasy i oranżerie...
Komentarze (0)

oferta firmy

http://www.marketeo.pl/Firma/Dorota-Smoleńska-157422/Oferty/

Jak w prowadzić światło do wnętrz?  Poprzez wykorzystanie światła naturalnego i sztucznego można wykreować wyjątkowe projekty wnętrz. Wprowadzenie szkła do wnętrz pozwala na zaprojektowanie indywidualnego i nietypowego wnętrza. Przeszklenia, tarasy i oranżerie ze szkła są często proponowane klientom  przez architektów. Zalety to nie tylko krajobrazy za oknem, lecz również wprowadzenie do wnętrz światła. Naturalne oświetlenie nadaje łagodnych tonów i barw, wprowadza łagodny i stonowany nastrój. Sztuka obróbki szkła pozwala na projektowanie okien i przeszkleń na zamówienie – szkło bezbarwne można zastąpić srebrnym, brązowym czy błękitnym. Efekt wprowadzenia takiej dekoracji jest widoczny w całym pomieszczeniu o każdej porze dnia. Błękitne tony dodają łagodności, srebrne rozpraszają światło. Brązowe szkło nada ciemniejszych i zdecydowanych barw.

Szkło rozprasza łagodzi bądź wzmacnia światło naturalne. W przypadku oświetlenia klasycznego efekty są podobne. Barwne plafony, klinkiery czy lampy pozwalają na tworzenie designerskich pomieszczeń. Wybór jest szeroki: pomarańczowe szkło nadaje ciepła i rozbudza wnętrza, zielone łagodzi kolorystykę wnętrz, brąz dodaje mocnych i intensywnych tonów.

D. Smoleńska