Najnowsze wpisy, strona 8


sie 03 2011 STANDARDY I WZORY
Komentarze (0)

oferta firmy

http://www.marketeo.pl/Firma/Dorota-Smoleńska-157422/Oferty/

 

Nowości i prostota, przeciętność i standardy coraz mocniej przekładają się na styl produktów i charakter sklepów. Projektowanie jest jednak ukierunkowane na odmienność i indywidualizm. Powrót do dawnego stylu dekorowania domu jest dziś na czasie.  Portale wnętrzarskie i projektanci szukają nowości, ale  opierają się tradycyjnych motywach i wzorach czy sposobie produkcji. Bardzo szeroko rozwija się rynek produktów indywidualnych, wykonywanych na zamówienie. Bardzo ciekawym nawiązaniem jest połączenie szkła z motywami metalowymi. Takie wyroby tradycyjnie łączą się z bogatym wystawnym życiem wielu pokoleń. Bardzo wytrzymały materiał  i oczywiście wyjątkowe wzory i motywy zdobią przyjęcia i rauty iw domu i w salach restauracyjnych.

 

Dbałość o styl i smak w restauracjach przekłada się na wystrój i zdobienie stołu. Nie wystarcza już i klientom i właścicielom lokali zwykła estetyka czy w miarę tanie ozdoby. Każdy stół i każda potrawa ma przekonać  do  klasy i smaku lokalu. Wyszukane potrawy musza być prezentowane na wyszukanych talerzach i paterach. Restauracje tworzą designerskie prezentacje swoich produktów, dbają o wystrój zgodnie z nowymi trendami oczekując zachwytu kupujących. Restauracje, które zaangażowały się w tworzenie lokali w wybranym stylu zdobywają stałych bywalców i bardzo dobrą opinię. Klienci chętnie odwiedzają miejsca z charakterem  i pomysłem, miejsca z wyjątkowa atmosferą. Miejsce spotkań jest pewną wizytówką i gestem wobec znajomych.

 

Powrót do tradycyjnego stylu jest widoczny również w domu. Obok zwykłych produktów widać bardzo mocny nacisk na  promowanie własnego stylu i pomysłów.  Motywy wyrabiane w szkle to jeden z mocniejszych i bardzo nowatorskich pomysłów. Wyroby te są ponad czasowe  i uniwersalne. Wytrzymałość i jakości to  ważny motyw dla kupujących. Atut dla wystroju wnętrz to szeroki asortyment pod względem  motywów  ozdobnych i koncepcji danego projektu. Ozdobne naczynia czy dekoracje stołu zawsze wywierają pozytywne wrażenie. Dbałości o styl i estetykę przekłada się na styl zakupów i rodzaj kupowanych produktów. Produkty ze szkła są bardzo popularne jako elementy ozdobne i dekoracyjne. Szkło pozwala na nowoczesność i rozwój inspiracji dla wnętrz. Jest szeroko wykorzystywany przy projektowaniu niezwykłych i wyjątkowych  form i wzorów. Szeroka gama kolorystyczna to odpowiedź dla każdego wnętrza, każdego projektu i planu design. Bogactwo form, bogactwo kolorów jest pod obserwacją designerów i projektantów

sie 03 2011 PROJEKTOWANIE I STYL
Komentarze (1)

oferta firmy:

http://www.marketeo.pl/Firma/Dorota-Smoleńska-157422/Oferty/

W designie wnętrz  od wielu lat widać wpływy zagraniczne. Dobrym przykładem jest  styl Skandynawski – bardzo rozpowszechniony i szeroko pokazywany.  Formy nowoczesne bazują na rozwiązaniach ze Skandynawii w dziedzinie technik produkcji i standardów produktów. Standardy te dotyczą jakości produktów, trwałości oraz satysfakcji z używania określonego produktu. Dzięki takich atutom meble i dekoracje uzyskują pozytywny wizerunek wśród kupujących. Cechą stylu skandynawskiego jest naturalna i spokojna kolorystyka. Pastele, lekkie kolory są uzupełnieniem dla stylu skandynawskiego.  Chłodny, stonowany kolor, łagodne połączenia kolorów przy zachowaniu  designerskiego podejścia wobec wzorów i motywów jest nieodłącznym elementem projektowania i stylizacji w Skandynawii. Nastrojowe nuty i przyjemność korzystania to cele tych projektów.

Rejon północnej Europy od pokoleń opiera swoje produkty i wyroby na naturalizmie, estetyce i  wygodzie użytkowania. Styl od kilku lat istnieje w designie i projektowaniu w całej Europie. Stał się jedną z głównych koncepcji i jest stale rozwijany dzięki współpracy międzynarodowej producentów i designerów.

Inne odmiany designu wnętrz widać w stylu rustykalnym. Początkowo produkty i aranżacje oparte były na tradycyjnych projektach i materiałach z różnych okresów historycznych . Produkty różnych kultur,  stylów i okresów  są  ponadczasowe i wyjątkowe, zdobyły i dalej zdobywają zwolenników. Styl rustykalny bywał i bywa bardzo popularny, ale jest również  bardzo zindywidualizowany ( sprowadzany i projektowany na zamówienie). Renowacja mebli, dzieł sztuki oraz antyków dalej jest popularną formą na niepowtarzalne meble i dekoracje  wnętrz. Galerie, sklepy tradycyjne i on - line proponują takie produkty. . Formy mebli i dekoracji  zostały mocno zmienione przez sposób produkcji, zmiany w kolorystyce, nowe aranżacje, nowe materiały. Wzory popularne i lubiane - nawiązujące do innych czasów zostały wykorzystane inaczej,  poprzez nowoczesne materiały i modne kolory zmienione nie do porównania. 

Wnętrza to również wystrój oparty na kolorach. Tradycyjne kolory dla wnętrz tj.  biel jest zastępowana przez delikatne beże czy żółcie. Styl zmienia się dzięki temu w nastrojowy i pogodny, słoneczny. Mocniejsze  akcenty przy meblowaniu lub dodatkach ma go uzupełniać i dodać wyrazistości, wyróżnić i zwracać uwagę. Koncepcja takiego łączenia kolorów jest popularna i szukana. Styl słoneczny, naturalne materiały i ozdoby w połączeniu z przestrzennymi zdjęciami to porównanie do natury i przestrzeni natury. Kwiatowe i pogodne motywy, przełamywanie słoneczne barwy zielenią lub brązem to możliwość utrzymania wyjątkowego nastroju i przyjemności z korzystania. Zdjęcia natury i kwiaty dodają lżejszych tonów.

Tradycjonalizm, utrzymanie klasyki w materiałach i formach to znana koncepcja dla projektantów i kupujących. Proste, określone formy, stonowane kolory, materiały wysokiej jakości oraz przydatność i praktyczność tych produktów to najmocniejsze atuty. Wystrój nowoczesny i tradycyjny, trwałość i jakość jest podstawowym celem. Możliwości wykorzystania form przy projektach opartych na tradycjonalizmie jest szeroka. Wprowadzenie w tych wnętrzach stonowanych kolorów budzi zainteresowanie i przyjemny nastrój.   Utrzymanie tradycyjnych form i kolorystyki to rozwiązanie firm i projektantów równie ważne jak innowacyjność projektów, planów czy aranżacji.

Style w aranżacjach opierają  się na różnorodnych trendach, na nowatorskich projektach.