Najnowsze wpisy, strona 4


sie 19 2011 ESTETYKA SZKŁA II
Komentarze (0)

oferta firmy

http://www.marketeo.pl/Firma/Dorota-Smoleńska-157422/Oferty/

Technika laminowania ma zapewnić wysokie bezpieczeństwo użytkowania. Laminowanie pozwala wzmocnić tafle reliefowane i piaskowane. Dekoracje na szkle kolorowym i bezbarwnym wykonane w tych technikach i wzmocnione można wykorzystać do ścianek, osłon i blatów. Atutem jest wysoka estetyka oraz wrażenia wizualne wywalane przez szklane, ozdobne tafle. Aranżacje te nadają nowego charakteru i świeżości wnętrzom. Oświetlenie będzie wzmocnione i rozproszone. Kolorowe szkło pozwoli dodać nowych tonów pomieszczeniom. Zjawisko rozproszenia światła oraz barwy tego światła będą stałą ozdobą, wyjątkową i niepowtarzalną. Motywy dekoracyjne mają formę obrazów i płaskorzeźb. Nawiązania do natury i klasyki, są najczęściej wykorzystywane. Popularnym motywem jest cieniowanie koloru lub wprowadzenie mocnych, kontrastowych kolorów. W ten sposób pomieszczenia stają się miejscem odpoczynku i relaksu. Artystyczne nuty i zdobienia dodają wyrazistości i stylu. Aby otrzymać łagodne tony światła i kolorów stosuje się technikę laminowania. Wnętrze nabiera prywatnego i spokojnego charakteru.

sie 19 2011 ESTETYKA SZKŁA
Komentarze (0)

oferta firmy

http://www.marketeo.pl/Firma/Dorota-Smoleńska-157422/Oferty/

Szkło dzięki swoim walorom estetycznym oraz odporności na wilgoć i temperaturę jest często wykorzystywane w pomieszczeniach kąpielowych. Jakość i wytrzymałość szkła pozwala na rozwijanie produkcji wyrobów ze szkła, na szersze wykorzystanie przy projektowaniu i aranżacjach. Ten materiał stopniowo zastępuje ceramikę.  Szkło dekorowane i kolorowe w postaci mozaiki i dekorów szklanych jest coraz częściej wykorzystywane, staje się ozdobą i dekoracją pomieszczeń.

Szkło jest odporne na zabrudzenia, przez co łatwiej utrzymać czystość. Konkurencyjne produkty  ceramiczne mają gorsze parametry wytrzymałości, są bardziej podatne na uszkodzenia i zabrudzenia. Estetyka szkła oraz walory wizualne przewyższają ceramikę.

Szkło można dekorować na wiele sposobów, poprzez technikę piaskowania i stapiania szkła można otrzymać różnorodne wzory i motywy dekoracyjne. Możliwości jest wiele od prostych form i linii po pejzaże i krajobrazy wykonane na szkle. Dla utrzymania bezpieczeństwa i jakości takie tafle, są poddawane lakierowaniu lub laminowaniu. Tafle szklane są wykorzystywane przy projektowaniu osłon ze szkła, ścianek działowych lub świetlików i lamp. Szeroka gama wzorów i kolorów pozwala na tworzenie wyjątkowych form dekoracyjnych na szkle.